Młodzieżowa Schola Parafialna
Dzieje naszej Scholii
Młodzieżowa Schola Parafialna w Muszynie "Kto śpiewa, dwa razy się modli" - to motto przyświeca nam od Roku Pańskiego 1998, kiedy to ówczesny katecheta utworzył zespół muzyczno-wokalny przy parafii w Muszynie dla uświęcenia uroczystości kościelnych.

Co niedziele spotykaliśmy się na porannej mszy, św. By śpiewać podczas Eucharystii różne piosenki młodzieżowe.

Cieszy nas to, co robimy i to, że jesteśmy razem. Po niedługim czasie wielu młodych zainteresowało się tą grupą i dołączyło do nas sporo nowych ludzi. Bardzo szybko staliśmy się dużą scholą młodzieżową, której nie mogło zabraknąć na coniedzielnej mszy młodzieżowej.
Nasza schola stała się nie tylko główną oprawą muzyczną na mszy, św., ale również na wielu nabożeństwach i adoracjach, szczególnie na drogach krzyżowych, apelach Maryjnych i rekolekcjach.

Od ośmiu lat wykonujemy "Mękę Pańską", którą wykonujemy do dziś. Triduum Paschalne jest dla scholi najcięższym czasem przygotowań gdyż uświęca cały rok naszego śpiewu.

Młodzieżowa Schola Parafialna w Muszynie Jednak schola to nie tylko śpiew i modlitwa, ale również wspólne spotkania i wyjazdy. Wiele razy braliśmy udział w oazach i dniach skupienia jak i również we wspólnych wyjazdach wakacyjnych.

Przez cały czas trwania naszej grupy mieliśmy kilku opiekunów. Pierwszymi z nich byli: Ks. Tadeusz Pabjan, oraz Ks. Stanisław Cyran, a kolejno byli nimi: Ks. Krzysztof Franczyk i obecnie Ks. Grzegorz Grych.

Przez zespół przewinęło się wiele osób, część wyjechała z Muszyny na studia. Obecnie gra i śpiewa. pięciu chłopaków i czternaście dziewcząt.

Nasze spotkania a zarazem próby odbywają się co niedziele przed mszą o godz. 7:15 w sali katechetycznej.

!!! UWAGA !!!
Jeżeli jesteś w posiadaniu zdjęć lub materiałów które mogłyby wzbogacić tą część serwisu, skontaktuj się z nami wysyłając mail na adres: redakcja@parafia.emuszyna.pl

!!! Pomóż nam utrwalić wspomnienia !!!