Ks. Proboszcz
Ks. Prałat Józef Wierzbicki
Urodził się w 1940 r.
W roku 1958 wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie w 1964 r. został wyświęcony na kapłana.
Parafię Św. Józefa w Muszynie objął w marcu 1987 r.
Za swojej kadencji wybudował nową kaplicę na cmentarzu parafialnym, odnowił ołtarze, przeprowadził malowanie wnętrza kościoła.
Z Jego inicjatywy w starej zakrystii powstała kaplica Miłosierdzia Bożego z relikwiami Św. Faustyny Kowalskiej.
Ks. Grzegorz
Ks. mgr Piotr Kruczyński.
Urodził się w 1972 r.
W roku 1991 wstąpił do Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie w roku 1997 z Biskupa Józef Życińskiego został wyświęcony na kapłana.
Od 2008 r. w naszej parafii pracuje jako wikariusz, uczy w szkole religii, opiekuje się Lektorami i Ministrantami.
Ks. Wojciech
Ks. mgr Wojciech Janczura
W roku 1998 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie w 2004 r. został wyświęcony na kapłana.
Od 2006 r. w naszej parafii pracuje jako wikariusz.
Przedstawiamy sylwetki duszpasterzy naszej parafii.
Działalność każdej wspólnoty parafialnej opiera się w dużej mierze na pracy i poświęceniu kapłanów i sióstr zakonnych pełniących swoją posługę duszpasterską. To oni, wraz z wiernymi, nadają unikalny kształt i współtworzą wyjątkową atmosferę panującą w parafii. Nie można zapomnieć o ich trudzie i licznych wyrzeczeniach ofiarowanych w służbie Panu Bogu i ludziom. Przybliżamy zatem postacie tych, którym tak wiele zawdzięczamy.

Siostry Elżbietanki
Siostry ze zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety i potocznie znane jako siostry elżbietanki są w Muszynie od 19 października 1931r.

Obecnie naszą wspólnotę stanowią trzy siostry:
s. Eugenia Kowalska - emerytowana pielęgniarka, nadal służąca pomocą ludziom chorym
s. Barbara Krawczyk - pełniąca posługę zakrystiani
s. Jadwiga Radziejowska - troszczy się o nasz cielesny pokarm przygotowując posiłki