Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/show_news.php on line 42

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/inc/shows.inc.php on line 55

XXI Niedziela zwykła
24 sierpnia 2008r.
"A wy za kogo mnie uważacie?"
- to pytanie Jezus stawia nam, zgromadzonym w Jego Imię.

Eucharystia jest okazją wyznania swej wiary. My także chcemy powtórzyć za św. Piotrem:
"Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego!".

Prośmy więc o pomnożenie naszej wiary w Jezusa Chrystusa albowiem jak mówi św. Paweł:
"Z Niego i przez Niego jest wszystko. Jezu cwała na wieki!".

Módlmy się w intencji Pielgrzymów udających się na Jasną Górę i tych, którzy doznali doświadczeń losowych, aby bliźli okazali serce i pomoc.

1. Porządek nabożeństw - Msze święte: 5:45 8:00 9:15 10:30 16:30 i 19:00 o godz. 18:30 Nieszpory niedzielne.

2. Codziennie Msze święte: 6:30 9:00 i 19:00
We środe o godz. 18:30 Nowenna do Matki Bożej NP, następnie Msza św.

3. W kalendarzu liturgicznym przypada:
Poniedziałek - wspomnienie św. Ludwika
Wtorek - Uroczystość NMP Częstochowskiej
Msze święte: 6:30 9:00 16:30 I 19:00
Przychodzac na Msze św okażmy miłość Matce Bożej.
Środa - wspomnienie św. Moniki - matki św. Augustna
Czwartek - wpomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Najlepsze życzenia dla obchodzących Imienieny z zaproszeniem do Spowiedzi i Komunii św.

4. Informujemy, że decyzją Biskupa Diecezjalnego dra Wiktora Skworca ks. mgr Grzegorz Grych został przeniesiony do Parafii św. Mateusza w Mielcu.
Dziękujemy Ks. Grzegorzowi za pracę duszpasterską w naszej Parafii i życzymy obfitych łask Bożych na nowej parafii w Mielcu. Niech Bóg błogosławi!
Nowym Wikariuszem został mianowany Ks. Piotr Kruczyński - dotychczasowy Wikariusz Parafii św. Mateusza w Mielcu.

5. Przy Bożej pomocy i życzliwości wielu osób trwają prace naprawy uszkodzonego dachu na kościele. Jeśli tylko Pan Bóg da pogodny czas - to mamy nadzieję, że za około dwa tygodnie zobaczymy piękne nowe pokrycie dachu.
Jak było zapowiadane w przyszłą niedzielę będzie nadzwyczajna składka na tacę na pokrycie wielkich wydatków prac konserwacyjnych i naprawczych dachu.
Spodziewamy się, że ta nadzwyczajna składka i odszkodowanie z ubezpieczenia wystarczą na pokrycie zniszczonego dachu i wydatków związanych z tymi pracami. Gorąco prosimy o wielki dar serca na te nasze sprawy.
Dodam, że ostatnia składka na koszty malowania dachu na kościele i starej plebanii - wymianę rynien i wielu płatów - dała kwotę 8105 zł.
Raz jeszcze prosimy Parafian i Gości o modlitwą w intencji prac oraz godną ofiarę finansową na tacę w przyszłą niedzielę - 31 sierpnia.
Natomiast ofiary na pomoc dla poszkodowanych przez powódź na Ukrainie i w Polsce będą zbierane w niedzielę - 7 września b.r.

Wszystkim Drogim Gościom przebywającym w naszej Parfii życzymy obfitych łask Bożych i dobrego wypoczynku z odzyskaniem zdrowia.

Zapraszamy na nasze nabożeństwa i Spotkań z Jezusem na spowiedzi i Komunii św.

Wyjeżdzającym niech Bóg błogosławi w powrocie do swych Domów.
Niech Wszystkich Gości Maryja prowadzi - przeprowadzi i znowu przyprowadzi do Muszyny!

Przypominamy, że do kościoła należy przychodzić w ubraniu godnym Domu Bożego - świątyni Pańskiej. Prośba dotyczy Parafian i Gości.
Dnia 25.08.08 dodał paul33