Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/show_news.php on line 42

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/inc/shows.inc.php on line 55

Święto Wód Mineralnych
15-17 sierpnia 2008
15 sierpnia (piątek) od godz. 18:00
• Festyn nad rzeką Poprad

16 sierpnia (sobota) od godz. 15:30
• Program artystyczny dla dzieci
• Międzynarodowe Wybory „Wakacyjna Miss Polski” finalistki z Polski, Białorusi i Czech. Gość specjalny - Tomasz Stockinger
• Zespół muzyczny „Chrząszcze”
• Bezpłatne badanie mammograficzne
• Prezentacja militarna: pojazd Hummer i patrol żołnierzy z 6 BDSz
• godz. 20:30 Gwiazda wieczoru zespół Kombii
• Pokaz sztucznych ogni
• Dyskoteka

17 sierpnia (niedziela) od godz. 18:00
• Festyn nad rzeką Poprad

Najbardziej znany starosta „Klucza Muszyńskiego”, Stanisław Kempiński, piastujący w XVI wieku swój urząd, niewątpliwie dobrze znał się na winie. Potwierdza to Jan Kochanowski we fraszce Do Starosty Muszyńskiego zaczynającej się słowami: „O starosto na Muszynie! Ty się znasz dobrze na winie”. Wino najprawdopodobniej pochodziło z sąsiednich wówczas Węgier, a przybyło do Muszyny starym traktem handlowym. Głównym zadaniem „Klucza Muszyńskiego”, obok obrony granic, była ochrona szlaku przed bandami zbójeckimi, które czyhały na kupców handlujących miedzią, żelazem, winem, owocami, śledziami, ołowiem i solą.

Obecny burmistrz Muszyny, niewątpliwie dobrze znać musi się na... wodzie mineralnej, która na terenie gminy, dzięki hojności natury, wypływa niemal z każdej dziury i płynie niemal każdym strumieniem. Obecna jest również na naszych stołach, dzięki licznym muszyńskim rozlewniom, które ją butelkują. Zamknięte w wodzie pierwiastki życia (wapń, magnez, sód, potas, selen, lit) wędrują polskimi drogami do sklepów, tych większych i mniejszych.

Wróćmy jednak do burmistrza Muszyny, który dowodząc swojej znajomości wód, organizuje Święto Wód Mineralnych, jedyną tego typu imprezę w Polsce.

W tym roku impreza odbędzie się 16 sierpnia w Amfiteatrze „Zapopradzie” w Muszynie. Głównym celem święta jest prezentacja produktów rozlewni wód mineralnych z naszego regionu. Wszystkich zapraszamy do największej plenerowej pijalni, w którą, na ten czas zamieni się muszyński amfiteatr. Każdy będzie mógł dowoli delektować się wodami i porównywać ich walory smakowe, ale na tym nie koniec atrakcji. Na najmłodszych uczestników czeka rozbudowany plac zabaw, konkursy i świetna zabawa podczas „Show z Bubusiem”. Dobrą muzykę zapewnią „Chrząszcze”, które wszystkich rozgrzeją przed koncertem gwiazdy wieczoru Kombii. Całość zwieńczą pokazy ogni sztucznych i dyskoteka do późnych godzin. Tam gdzie jest najlepsza woda i najlepsza muzyka nie może zabraknąć najpiękniejszych kobiet. Tak też będzie w Muszynie, bowiem uczestnicy Święta będą mogli wybrać „Wakacyjną Miss Polski”. Wyboru pomoże dokonać Tomasz Stockinger, który pojawi się w towarzystwie finalistek z Polski, Białorusi i Czech. W międzyczasie patrol żołnierzy z 6 Brygady Desantowo-Szturmowej zaprezentuje swój pojazd Hummer oraz przyjedzie mammobus, w którym będzie można bezpłatnie wykonać badania mammograficzne.

Najlepszą szczepionką przed i najlepszym lekarstwem po, nadmiernych atrakcjach Święta Wód Mineralnych będą w piątek i niedzielę Festyny nad Popradem.

Organizatorami tej dobrej zabawy w Muszynie są: Burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Stowarzyszenie „Klucz Muszyński”, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie, Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Dytko-Media”.

Główny sponsor: Spółdzielnia Pracy "MUSZYNIANKA"

źródło: http://muszyna.pl/
Dnia 11.08.08 dodał Ann900

Aktualności serwisu Ekumeniczno Informacyjnego - Kosciol.pl

- Ziemia im obiecana?
- Zakonnice kontemplacyjne bez facebooka. Wytyczne papieskie
- Samotna matka
- Powrót krzyży w Bawarii
- Tajemnica Wielkanocy
Nie mozna połšczyć się z adresem: http://forms.opoka.org.pl/rss.php.