Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/show_news.php on line 42

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/zdroje/domains/emuszyna.pl/public_html/parafia/cutenews/inc/shows.inc.php on line 55

XIX Niedziela zwykła
10- sierpnia 2008 roku
Wiara przypomina nieraz kroczenie po wodzie. To, co po ludzku niemożliwe jest możliwe z Chrystusem. Potrzebujemy odwagi zawierzenia Jezusowi. Św. Piotr kroczył po falach tak długo, jak długo wpatrywał się w Jezusa. Zaczyna tonąć, kiedy zaczął rozglądać się wokół. Ale nawet wówczas można wołać: ”Jezu ratuj” Bowiem kto szuka ratunku w Jezusie, ten nigdy nie pójdzie na dno.
U Pana szukajmy pomocy i ratunku w przeżyciu doświadczenia klęski trąby powietrznej, która wyrządziła wielkie szkody na dachu kościoła i wielu parafianom. Bowiem z pomocą Pana Jezusa i wspólnym wysiłkiem pokonamy to bolesne doświadczenie. Wypraszajmy te łaski dla całej Parafii.

1.Porządek nabożeństw – Msze święte: 5.45, 8.00, 9.15, 10.30, 16.30 i 19.00.
O godzi. 18.30 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia- zapraszamy!

2. Codziennie Msze święte: 6.30, 9.00 i 19.00
We środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej NP., następnie Msza święta.

3. Jak było zapowiadane dzisiaj składka na tacę zbierana jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademie Teologiczną w Krakowie.
Prosimy o ofiarę serca dla tych Katolickich Uczelni, tym bardziej, że za każdą złożoną ofiarę składamy serdecznie podziękowania „Bóg zapłać!”

4. W kalendarzu liturgicznym przypada:
Pon.- wspomnienie św. Klary, dziewicy – patronki telewizji
Czw. – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana.

5. W piątek- Uroczystość wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej.
Msze święte jak w niedzielę o okresie letnim: 5.45, 8.00, 9.15, 10.30, 16.30 i 19.00. Po sumie i mszy św. O godz. 16.30 poświęcenie ziół i kwiatów. Wieczorem o godz. 20.00 przy Figurze Matki Bożej Królowej Muszyńskich Zdrojów Nabożeństwo Maryjne- nie będzie Mszy świętej. Przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem obowiązkowym i każdy katolik w dniu ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymać się od ciężkich nie koniecznych prac. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest dniem wolnym od pracy i jest świętem Wojska Polskiego. W tym dniu odpust parafialny w Krynicy-Zdroju – suma 11.45 i Andrzejówce.
Informujemy , że we czwartek wieczorem- o godz. 19.00 będzie Msza święta z Uroczystości Wniebowzięcia NMP dla tych, którzy z Ważnych racji nie będą mogli uczestniczyć we Mszy św. w piątek.

6. W przyszłą niedziele jako trzecią niedziele miesiąca składka na tacę zbierana będzie na cele- potrzeby parafialne- stałe płatności i bieżące wydatki a przede wszystkim na pokrycie wydatków z malowaniem dachu na kościele oraz prac na starej plebanii- wymianie rynien i bardzo wielu płatów blach- co można zobaczyć. Łączna suma potrzebna do zebrania na te cele wynosi ponad 10 tysięcy złotych. Prosimy o dar serca na parafialne sprawy w przyszłą niedziele. Natomiast nadzwyczajna składka na naprawę zniszczonego dachu na kościele będzie w niedzielę 31 sierpnia. Mam nadzieję, że odszkodowanie z ubezpieczenia i życzliwości parafian oraz instytucji dachu można będzie wykonać prace konserwacyjno- naprawcze na kościele. Wspominając te chwile nawałnicy z poniedziałku bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc strażakom z Jednostki ratowniczo- gaśniczej z Krynicy pod dowództwem brygadiera Aleksandra Cyconia, Strażakom z Muszyny- Folwarku oraz naszym strażakom z Muszyny. Jak tez wszystkich strażakom oraz wszystkim życzliwym Parafianom i przedstawicielom Władz Urzędu.
Dnia 10.08.08 dodał Ann900