Muszyńskie ulice - dlaczego wieczorami pustoszeją?
Muszyna- uzdrowiskowe miasteczko, które żyje tylko w dzień!- Dlaczego?
Co trzeba zmienić by nasze miasto odżyło wieczorami?
To pytanie zadaje sobie pewnie wiele mieszkańców Muszyny jak i turyści, którzy odwiedzają nasze miasto! Więc dlaczego od lat nikt nie postarał sie o to by zmienić wieczorny obraz naszego miasta???
Wiele razy kiedy jakiś mój znajomy wyjeżdżał z Muszyny (na dłużej) pytam sie dlaczego wyjeżdża???.....na co dostałam odpowiedź: bo nie ma tu co robić!.... I taka jest prawda, oprócz spacerów nie ma a naszym mieście wieczorami żadnej innej rozrywki!!!

Kiedyś gdy istniało jeszcze w Muszynie kino można było wybrać się na jakiś film by zapełnić pustkę wieczornej nudy....a teraz?....nawet nie ma kina!
Przecież każdego roku do Muszyny przyjeżdża masa turystów, którzy lubią wieczorami przechadzać sie po mieście....ale kiedy widzą puste ulice i brak jakichkolwiek atrakcji, to szybko powracają do swoich pensjonatów. Dlatego może czas zabrać sie w końcu do stworzenia czegoś co będzie przyciągało nie tylko mieszkańców Muszyny ale i także odwiedzających nas gości!?
Dlaczego więc nikt nie przejmie inicjatywy i nie przyczyni sie do tego by nasze miasto odżyło??

Podczas tegorocznych wakacji byłam w mieście które wielkościowo jest podobne do Muszyny (San Giovanni Rotondo, Włochy).....też niewielkie miasteczko jednakże tam już od ok. godz. 18 można zobaczyć jak szybko wieczorami ulice zapełniają sie mieszkańcami i turystami. Wszystkie restauracje, kawiarnie i bary zapełniały sie w mgnieniu oka.....i bardzo często nie można było znaleźć wolnego miejsca!
Villa (deptak) jest tam najbardziej zaludnioną ulicą....na której każdego wieczoru, gra muzyka bądź odbywają sie jakieś koncerty miejscowej lub przyjezdnej grupy. Tam ludzie robią wszystko by przyciągnąć do siebie jak najwięcej ludzi: otwierają restauracje, bary, pizzerie, organizują festyny, koncerty, powstają również specjalne alejki i drogi, które prowadzą na szczyty tamtejszych gór, z których można podziwiać całą panoramę miasta!
San Giovanni Rotondo jest naprawdę niewielkim miasteczkiem ale tętni życiem każdego wieczoru!.....Dlaczego więc w naszym mieście nie może być podobnie?
Czasami aż strach przejść wieczorem samemu przez rynek bo nie wiadomo czy gdzieś nie zaatakuje nas jakiś nietrzeźwy osobnik....a jak wiadomo takich nie brakuje! I co w takich momentach można zrobić widząc, że rynek świeci pustkami (bo z pewnością czulibyśmy się bezpieczniej gdyby wokół nas było więcej przechadzających ludzi).

Może władze Muszyny pomyślą nad stworzeniem miasta, które będzie tętniło życiem od rana do wieczora! A tym samym przyciągało wielu turystów, którzy z chęcią będą powracać do Muszyny!

Autor: Franka
Dnia 30.04.08 dodał paul33