Intencje Mszalne 30.04.08
27 kwietnia - 4 maja

40-lecie pracy twórczej i przyjaźni Adama Ziemianina i Józefa Barana 30.04.08
25.02.2008. o godzinie 19:00 na deskach krakowskiego teatru Groteska rozpoczął się koncert pod hasłem "W tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz..." przygotowany dla Adama Ziemianina i Józefa Barana. To już czterdzieści lat zarówno pracy artystycznej poetów, jak i ich przyjaźni, która, jak to powiedział prowadzący - Marek Pacuła z Piwnicy pod Baranami, jest przyjaźnią wielkiej wagi - równo 162 kilogramy.

Zapomniany Jubileusz? 30.04.08
W swej figurze Pani na Muszynie jest w śród nas już 390 lat!
Zdroje łask wylały się na lud Muszyny za Jej orędownictwem!
Jak godnie przeżyć wielki Jubileusz w 2016 roku?

Pani na Muszynie - Matką Jedności Kościoła 30.04.08
We wrześniu ub. roku (2006), kiedy to przypadała 390 rocznica przybycia do Muszyny figury Matki Bożej z Dzieciątkiem z wawelskiej katedry, zrodziły się pomysły, jak godnie i uroczyście przygotować się i przeżyć Jubileusz 400 lecia obecności Matki Bożej w gotyckiej figurze w naszej parafii.

Legenda o śmierci św. Józefa 30.04.08
Wiadomości o św. Józefie, jakie podają nam Ewangelie są bardzo skąpe. Kilka epizodów z życia św. Józefa pozwalają nam jedynie przypuszczać i domyślać się ożyciu świętego. By coś więcej, ale nie zbyt pewnego dowiedzieć się o życiu Józefa trzeba sięgnąć do apokryfów.

<< Nowsze (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ) Starsze >>